Загуба с горчив привкус за Евтимов

evtimov-ilian-afp

Елитният френски Шоле записа третото си поражение за сезона в Про А, а загубата бе с горчив привкус за Илиян Евтимов. Българинът с френски паспорт и съотборниците му отстъпиха у дома с 84:90 на Елан Шалон в двубой, който бе една идея по-специален за Евтимов.

201-сантиметровият специалист по стрелба от тройката прекара последните шест години именно в редиците на съперника и за първи път излезе на паркета като част от другия отбор, а не с екипа на Шалон. Илиян не изигра най-добрия си мач и за 31 минути вкара скромните за възможностите си 4 точки, без да успее при нито един от опитите си зад линията за три точки. Евтимов овладя 4 борби и даде 2 асистенции.

Айзея Суон, Дейвид Ноел и Анхел Родригес вкараха общо 63 точки за Шоле, но и това бе недостатъчно. Двамата американци нанизаха съответно 27 и 13, а пуерториканецът се отличи с 23.

Цялата стартова петица на победителите приключи с двуцифрен точков актив, а най-резултатен бе Ланс Харис с 22 точки.

Шоле е на осма позиця с 3-3, а Шалон на трета с 4-2.