Веселин Веселинов: Чест е, че в Люцерн ме приемат като модел за подражание

untitled

Веселин Веселинов и Люцерн се изкачиха на трето място в швейцарското първенство. Българинът бе с основен принос за втората победа на неговия тим в третия кръг на шампионата. 33-годишното крило завърши с дабъл-дабъл от 13 точки и 10 борби за успеха над Лугано с 89:62.

Веселинов и компания доминираха изцяло в срещата, осигурявайки си победата още на полувремето, когато водеха с 16 точки. Бившият национал получи 26:37 минути игрово време, за което добави още 2 асистенции, 2 чадъра, 1 открадната топка и 3 грешки, постигайки най-висок коефициент на полезно действие от всичките си съотборници (23). Той бе 5/7 при стрелбата за две точки и 1/2 от тройката.

„Излязохме фокусирани и играхме много добре в защита, агресивно. Опитахме да реализираме всяка ситуация на бърза атака, това бе и ключът към успеха. Тук съм само от няколко седмици. За мен е чест, че в отбора ме приемат като един вид модел за подражание. Не е лесно, но се надявам, че ще помогна на младите да продължат да се развиват и да играят добър баскетбол”, сподели след успеха Веселинов, който допълни, че не е от хората, които обичат да празнуват победи и ще се наслади на резултата със заслужена почивка у дома.

В следващия кръг Люцерн и Веселинов са домакини на Масано. Двубоят е на 5 ноември от 19:00 часа.