Иванов и Тофаш вървят нагоре

14716192_10154710046916424_245777131582042999_n

Калоян Иванов помогна на Тофаш да продължи изкачването си нагоре и да постигне втора поредна победа в първенството на Турция. Варненецът и съотборниците му превъзмогват слабия старт на сезона и двете последователни загуби, с които започнаха новата кампания, а това си пролича при изразителния успех пред собствена публика над гостуващия Бест Баликешир с 19 точки разлика – 91:72.

30-годишният българин бе в стартовата петица на треньора Орхун Ене и игра 27 минути. За това време Калоян вкара 9 точки, хвана 4 отскочили от ринговете топки и направи 1 асистенция. Крилото обаче напусна игра преждевременно, след като натрупа 5 лични нарушения.

Петима играчи на Тофаш вкараха поне по 10 точки, а най-много реализира Роналд Робъртс, който поведе колоната с 19 и 11 борби.

Айк Офоегбу и Лион Уилямс завършиха с 15 и 14 за четвъртата поредна загуба на гостуващия състав.