Рилски триумфира в трилър в Прищина

1000

Йордан Бозов е точно като хубавото вино. С минаващите години става все по-добър и показва непримиромост, лидерски дух и страхотен характер като капитан на Рилски спортист. Самоковци се нуждаеха точно от тези качества снощи при гостуването си на Сигал в Прищина, а 37-годишният играч не ги разочарова и бе с голяма заслуга за първата победа на отбора в груповата фаза за Купата на ФИБА Европа – 104:100 в Косово след продължение.

Носителите на Купата на България за 2016 година започнаха много добре в иначе трудната за гостувания зала в Прищина и три минути преди края на първата част вече водеха с 12 точки, а след сирената преднината им бе 15 – 31:16. Ролите се размениха във втората четвърт, когато Сигал очевидно се посъбуди и заличи почти цялата преднина на самоковския тим, благодарение на отлична игра на бързи атаки и почти перфектни пресечки на задна врата и се доближи на 2 точки (46:44), но българите все пак се успокоиха и пак поведоха с добър аванс – 53:46 в средата на срещата.

Третата част бе цялостно олицетворение на първото полувреме и в нея Рилецо неколкократно повеждаше с повече от 10 точки, но последваха спадове, след които косоварите наваксваха пропуснатото и след 30 изиграни минути играчите на Людмил Хаджисотиров водеха минимално – 73:70.

КЛЮЧОВИЯТ МОМЕНТ

В последната четвърт играчите на Сигал се хвърлиха напред на принципа „всичко или нищо“ и това даде резултат, защото те повеждаха няколко пъти, последният от които бе за 90:93 след кош на Герти Шима и 20 секунди до края на мача. Златин Георгиев бе фаулиран при далечна стрелба и показа здрави нерви, за да изравни за 93:93 и да прати срещата в продължение.

В допълнителните пет минути двамата най-опитни в Рилски – Йордан Бозов и Келвин Паркър взеха нещата в свои ръце и реализираха 9 от общо 11 точки на отбора (4 за Бозов и 5 за Паркър), за да могат българите да се поздравят с победата и 104:100.

ИГРАЧ НА МАЧА

bozov

Йордан Бозов

С перфектното си представяне в Прищина бившият национал гарантирано си осигури място в идеалния отбор на втория кръг на Купата на ФИБА Европа, а защо не и наградата за MVP. Въпреки възрастта си той продължава да играе с енергията и ентусиазма на юноша, а срещу Сигал направи поредно показно – 28 точки, 8 борби, 3 асистенции и 3 откраднати топки за коефициент 35.