Очаквано: Чудовищен Уестбрук носи победа на Тъндър

westdunk

След най-коментираното лято около Ръсел Уестбрук, гардът вероятно е бил много щастлив, че вече е време за баскетбол. И това си пролича изминалата нощ във Филаделфия, където Оклахома Сити спечели гостуването си 103:97. Младият тим на Фили даде сериозен отпор на гостите си, но се пречупи в края. Джоел Ембид вкара 20 точки за домакините, които стартират сезона с контузии на ключови баскетболисти: № 1 в драфта Бен Симънс, Нерленс Ноел и Джерид Бейлис. За Оклахома сити дебют направиха новите попълнения Виктор Оладипо(10т.), Домантас Сабонис(5т.),Ерсан Илясова(10т.) и Алекс Абринес(3т.)

РЕШАВАЩ МОМЕНТ

Последната четвърт. След абсолютно равностойно първо полувреме, Филаделфия измъкна леко предимство в третата четвърт. 12 минути преди края тимът от първата американска столица дори имаше аванс от 6 точки. Търпението и по-големият опит на OKC дадоха резултат в последната четвърт и донесоха победата за Тъндър.

westbrook

ИГРАЧ НА МАЧА

Ръсел Уестбрук! Нещо ни подсказва, че ще виждаме често това име срещу „ИГРАЧ НА МАЧА”. 32 точки, 12 борби и 9 асистенции. На косъм от трипъл-дабъл. Спокоен в главата, експлозивен на игрището. Не загуби самообладание, дори когато фен на домакините го провокира с неприлични жестове. Ако Оклахома Сити играе солидна роля в Западната конференция през този сезон, то Уестбрук вероятно ще е в дискусията за MVP на сезона.