Нокаут за Барселона в Белград

img_rruano_20161026-224410_imagenes_md_getty_gettyimages-618377186-kfoc-980x554mundodeportivo-web

Цървена звезда нокаутира Барселона с помощта на 18 хиляди фанатизирани навиячи по трибуните на изпълнената до краен предел „Комбанк Арена“ и спечели домакинството си от третия кръг в Евролигата със 76:65. Каталунците направиха ужасно много грешки, които всъщност имат цифрово изражение – общо 21 и макар, че през втората половина на срещата те бяха само 6, това не промени нищо.

15 технически грешки за 20 минути игра бяха напълно достатъчни на играчите на сръбския шампион да решат нещата в своя полза още преди почивката. Гостите влязоха във втората част с аванс от 7 точки (16:9), а се оттеглиха на почивката с пасив от 9 (31:40), след като сърбите финишираха първото полувреме перфектно със серия от 16-0. Йоргос Барцокас не успя да намери отговор на мотивирания съперник и през второто полувреме, макар че завъртя наличния си състав, а за капак на всичко Барселона остана без Пау Рибас, който напусна на носилка, а прогнозите не са оптимистични. „Звездашите“ задържаха пълния контрол над срещата за 48:60 след 30 минути, а финалната сирена прозвуча при 65:76.

Александър Везенков записа почти толкова минути, колкото имаше в предните две срещи в Евролигата и в Белград бе на паркета общо 23 минути срещу комбинирани 25 в предходните два мача. Сега българинът завърши с 4 точки, 6 борби, 3 асистенции, 2 грешки и 1 отнета топка.

Брад Олесън вкара 15 точки за второто поражение на Барса, докато Марко Гудурич се отличи с 21 за сърбите.