Мечтан дебют за Люк Уолтън! Лейкърс с победа над Хюстън

Ерата: „Лос Анджелис след Коби“ започна с победа. В първия мач на Люк Уолтън като треньор в NBA, тимът на Лейкърс постигна драматична победа над Хюстън с 120:114. В Staples Center двата отбора изиграха зрелищен мач с много слабости в защита, но и много красиви изпълнения. Джеймс Хардън започна нов етап от кариерата си под ръководството на новия треньор на Рокетс – Майк Д’Антони. Хардън игра на позицията плеймейкър и направи рекордните в кариерата си 17 асистенции. Въпреки че вкара и 34 точки, гардът не успя да измъкне мача за гостите.

trio

Младото ядро на ЕлЕй Лейкърс стигна до победата благодарение на силен мач от Д’Анджело Ръсел(20т.), Джордан Кларскън(25т.) и Джулиъс Рандъл(18т.). За отбелязване остава и първия мач в лигата на №2 в последния драфт Брендън Инграм, който завърши с 9 точки за победителите.

РЕШАВАЩ МОМЕНТ

Последните 8 минути на мача. Срещата беше равностойна, а през по-голямата част на мача Хюстън имаше преднина. Точно когато двубоят навлезе в решителната си част, домакините намериха верния път. Малко затягане на защитата, точните усилия в борбата под двата коша и няколко важни стрелби на Кларксън се оказаха достатъчни за победа на Лейкърс.

ИГРАЧ НА МАЧА

Джордан Кларксън! 25 точки, 3 асистенции и 3 откраднати топки за 25 минути от пейката. Въпреки силния старт на Д’Анджело Ръсел и великолепната статистика на Джеймс Хардън, Джордан Кларксън бе безспорният играч на мача. Той вкара 12 от точките в последната четвърт и даде ясен знак, че ще играе ключова роля за тима през този сезон.